Statystyki

 • Wszystkich wizyt: 892508
 • Dzisiaj wizyt: 1
 • Wszystkich komentarzy: 7731

Moja książka

pozadanie_okladka-1

Archiwa

Ślepa uliczka

W domu włączyłem komputer, żeby sprawdzić pocztę – na samej górze skrzynki, jak na stosie zaklejonych jeszcze listów, czekał na mnie mail od Oli.
„Może i dobrze Piotr, że tak się stało, bo w gruncie rzeczy jesteśmy siebie warci. Wtedy, gdy kochaliśmy się jak byłeś jeszcze na studiach, myślałam, że będziemy razem, a ty wolałeś tą swoją sąsiadkę zza ściany. Kochałeś się ze mną, a myślałeś o niej. Dlatego wtedy ci powiedziałam, że sypiam też z innymi facetami, żebyś był o mnie zazdrosny. A nikogo wtedy prócz ciebie wtedy nie było. Jak odszedłeś to ze złości na ciebie rzeczywiście zaczęłam z różnymi sypiać, ale było, że całymi miesiącami nikogo nie miałam. Ostatnio różnie się układało, sam wiesz jak do mnie trafiłeś. Teraz wróciłeś i myślałam, że wszystko można zacząć od początku i zapomnisz o tym co robiłam. Byłam wczoraj na policji w sprawie tego pobicia i była tam też Agnieszka i wszystko jej opowiedziałam, a ona powiedziała mi, żebym cię zostawiła w spokoju, bo się z tobą spotyka. Nie wiem Piotr, bo to znowu jest tak jak wtedy – kochasz się w niej, a sypiasz ze mną, patrz sam jak ty mnie traktujesz, a potem mówisz, że jestem dziwka. A ta notka ostatnia w zeszycie to ci na zakończenie powiem, że naprawdę nie była o tobie, zadzwoń do Agnieszki to ci powie.”

Zrobiło mi się zimno, potem poczułem nagły przypływ parzącej winy i miotany między temperaturami ciała a sumienia patrzyłem na ten list uporczywie, tak jakbym wzrokiem mógł treść zmienić, zahipnotyzować słowa, aż miałem wrażenie, że od tej intensywności zaraz się zajmie ogniem, lecz po jakimś czasie zgasił go wygaszacz ekranu.

Po raz kolejny historia zatoczyła koło, bo nie dość, że wróciłem do tej dziewczyny i do tego domu, to w dodatku z tego samego marnotrawnego powodu – żeby przy niej zapomnieć. Nie mogłem sobie znaleźć miejsca, jeździłem do krajów, które znałem tylko z opowieści mapy, błądziłem po ulicach nieznanych miast i po ciałach przypadkowo spotkanych kobiet.
Przyjechałem tu w nadziei, że odnajdę nasze pierwsze ślady i będę dzięki nim wiedział, dokąd iść dalej, gdzie się nie zapuszczać i których kierunków unikać; poznałem już zasadzki i prowadzące na manowce ścieżki – wtedy nimi poszedłem, a teraz miałbym pewność, że muszę z nich zawrócić.

9c komentarze/y do Ślepa uliczka

 • Ala

  warto było? bilans jaki ma wynik? odpowiedz sobie mądrym rankiem

 • princessa2

  Tak filozoficznie sobie pozwolę:
  bo życie to wogóle jest pasmem wyborow.
  Oj ciężki temat dotknąłeś … ;).
  Wszystko siem poukłada, ja to wiem ;).
  Pozdrawiam.

 • Kasia

  znamy sie juz- powiedzmy,
  tylko jedno pytanie i prosze odpowiedz, ile masz lat?

 • goska

  generalnie nic nie rozumiem:) ale pozdrawiam Cię jeszcze raz bardzo serdecznie z tego miejsca:)

 • em

  ech, zeby mozna tak bylo sie zresetowac

 • yako

  a może po to wróciłeś… żeby teraz iść juz prosto…już wiesz… już znasz…już doświadczyłeś… teraz masz wybór….

 • yako

  ps… wiesz…wierzę w to, że nic nie dzieje się bez przyczyny…. że mamy tutaj lekcje do odrobienia, każdy swoją… ludzie, których spotykamy, sytuacje, w których się znajdujemy mają nam pomóc… przynoszą informacje…dopóki nie zaczniemy rozumieć, dopóki nie spojrzymy na to, co się dzieje tak, aby tę zadaną lekcję znaleźć i odrobić, wciąż i wciąż na nową będziemy doświadczani… będziemy ćwiczyć aż się nie nauczymy… kiedy odrobimy zadanie przyjdzie spokój… :-) pozdrawiam ciepło ..yako

 • Lidia

  Piotrze nie mozna tak Nie mozna byc przy kims tylko dlatego aby zapomiec o drugiej osobie tej ktora sie kocha a ktora nas odtracila trzeba sie pogodzic Nie mamy prawa ranic innych. Ta Ola musi byc fajna kobietka I z twoich opwiadań to od razu ja polubiłam w przeciwienstwie do Agniechy.

 • mychowe-pielesze

  No takie to życie skomplikowane…

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>